CZEKAJĄC NA ŚWIĘTA…

Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas spędzony w rodzinnym gronie, czas radości, czas bycia razem, pachnącej choinki i prezentów.

Dzieci z Przedszkola w Skibniewie przygotowywały się razem na ten radosny okres wplatając w te przygotowania wiele elementów kodowania. Łączyły w ten sposób tradycję z nowoczesnością. Była więc zakodowana choinka, renifery, bombki...a nawet świąteczny stół z algorytmem w tle.

Przedszkolaki realizowały tym samym kolejne z wyzwań IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”.Zarealizację poprzedniego wyzwania „CodeWeek 2019” otrzymały z firmy EDUSENSE nagrodę - „Drewniane puzzle AR - rozszerz świat edukacji” oraz list gratulacyjny i zeszyty ćwiczeń zpomysłami na zabawy w programowanie offline z Ministerstwa Cyfryzacji.

Ten zakodowany grudzień, był dla dzieci bardzo radosny ikonstruktywny.

E. Derlicka